امروز : سه شنبه,۱ام خرداد ۱۴۰۳

پاسخ کاشف مفاسد بابک‌زنجانی به حسین‌شریعتمداری؛ برادر حسین؛ از نیمه پنهان بابک‌زنجانی بگو

انتشار تصاویر آرشیوی ده سال قبل بابک زنجانی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی وحسن روحانی در صفحه نخست شماره امروز روزنامه کیهان باعث شد فواد صادقی عضو تحریریه سایت بازتاب امروز که پرونده

18 فوریه 2016
انتشار تصاویر آرشیوی ده سال قبل بابک زنجانی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی وحسن روحانی در صفحه نخست شماره امروز روزنامه کیهان باعث شد فواد صادقی عضو تحریریه سایت بازتاب امروز که پرونده و تصاویر بابک زنجانی را سه سال قبل برای نخستین بار در کشور منتشر کرده بود، طی نامه سرگشاده‌ای به حسین شریعتمداری، خواستار افشای نیمه پنهان بابک زنجانی توسط این روزنامه شود.
به گزارش آفتاب به نقل از خبرگزاری برنا، متن کامل نامه فواد صادقی به این شرح است:
متن این نامه به شرح زیر است:
برادر حسین شریعتمداری
سلام علیکم
شماره امروز روزنامه کیهان به مدیریت جنابعالی را دیدم واز چند جهت ناراحت شدم، نخست آنکه بنده نیز مانند بسیاری از روزنامه‌نگاران دیگر ایران، آغاز فعالیت مطبوعاتیم در ۲۲سال قبل، از روزنامه کیهان بود و امروز که می‌بینم این سرمایه بی‌نظیر فرهنگی کشور با مدیریت جنابعالی به چه شرایط اسف‌بار و رقت‌انگیزی رسیده است، احساس رنج می‌کنم. اما عامل دوم ناراحتی‌ام، نحوه کار در شماره امروز شما بود که بیش از گذشته بر وارونه‌نمایی حقایق و احمق‌پنداری مخاطب اصرار دارید و می‌خواهید مهره سوخته و رسوا‌شده اردوگاهتان، بابک زنجانی را به آیت‌الله هاشمی و رییسجمهوری نسبت دهید، و این کار شما  موجب شد سکوت خود را بشکنم و تصمیم بگیرم گوشه دیگری از حقایق پرونده بابک زنجانی را برای اطلاع افکارعمومی و کسانی که هنوز تصور می‌کنند کیهان شریعتمداری مخالف فساد و دزدی از بیت‌المال است، آشکار کنم.
برادر حسین!
در سال ۱۳۹۱ و در اوج فضای بسته امنیتی، از طریق دلسوزان انقلاب، اطلاع یافتیم که فردی نوکسیه و فاسد از طریق اتصال به مافیای امنیتی و محافل پرنفوذ سیاسی در حال غارت بیت المال است و میلیاردها دلار را  تاکنون به جیب زده است، تصویر وی برای نخستین بار در رسانه‌های جهان در سایت بازتاب امروز منتشر شد و خبر بازنگرداندن دو میلیارد دلار پول نفت به وی در این رسانه منتشر شد. اما کیهان و اردوگاه رسانه‌ای شما، نه تنها افشاگری و پیگیری نکرد، بلکه سکوت مرگبار و تاییدآمیزی را نسبت به این بسیجی خودخوانده اقتصادی پیشه کرد، اما بابک‌زنجانی به  غارت نفت قانع نبود؛ قصد تصاحب بانک پارسیان را داشت که روشنگری رسانه‌ای و ایستادگی مسئولان ستاد اجرایی با وجود توصیه‌های متنفذین مانع وی شد، بازهم شما سکوت کردید.
بابک زنجانی که تاثیر روشنگریهای رسانه‌ای را در مانع شدن سرراه اقدامات خود می‌دید، حملات سایبری و فشارهای امنیتی و قضایی را علیه ما به اوج رساند و حمایت و تشکر از اردوگاه کیهان و کیهانیان را؛ وسرانجام قلب بازتاب امروز در اردیبهشت ۹۲ و آخرین ماه دولت معجزه هزاره سوم شما از تپش ایستاد. اما پس از روی کار آمدن دولت روحانی و از بین رفتن حمایت دولتی از بابک زنجانی، حقایق پرونده وی که پیشتر توسط منتقدین احمدی‌نژاد افشا شده بود، توسط دولت اعتدال رسمیت یافت و رییس‌جمهوری و معاون اول وی به صراحت جزئیات پرونده بابک زنجانی را مطرح کردند.
با دستگیری وی، اردوگاه و مافیاها که تا دیروز از بابک زنجانی حمایت می‌کرد و زنجانی و زنجانی‌ها مالک و امین اموال آنان محسوب می‌شدند، وی را مهره سوخته دانسته‌اند و سعی کردند با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای خود نظیر کیهان، زنجانی را به‌خاطر یک عکس آرشیوی ده سال قبل که اتفاقا مربوط به زمانی است که وی یک تولیدکننده ساده بوده است، به جریان اعتدال منتسب کنند. مشاوران امنیتی زنجانی، سناریوی تخیلی ساختگی ارتباط وی با مرحوم نوربخش در بانک مرکزی را از طریق عوامل خود در یک نشریه اصلاح‌طلب منتشر کردند؛ سناریویی که در آن حداقل عناصر واقعی نظیر سن وسال و پرونده نظام وظیفه نیز وجود نداشت.
جناب شریعتمداری!
اگر زمان ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد که بابک زنجانی به بهانه تحریم‌ها، در حال غارت بود، یک کلمه علیه او در کیهان نوشته بودید، اکنون می‌توانستید سرتان را بالا بگیرید و ضد او بنویسید. اما متاسفم که اکنون در مقابل مستضعفانی که هزاران میلیارد از حقشان بلعیده شده، به خاطر عدم مقابله با غارتگران شرمسار و سرافکنده اید. به صراحت به شما می‌گویم کسی باور نمی‌کند بابک زنجانی که ۵عضو کابینه احمدی‌نژاد برای دادن نفت و ارز به وی به خط می‌شوند، عامل هاشمی یا روحانی باشد. مردم می‌دانند ریشه این «بسیجی اقتصادی» (به قول خود) را باید در تصاویر فاش‌شده جت خصوصی وی یافت و فردی که رابط مافیا با وی بوده است و هنوز پس از دو سال از دستگیری زنجانی، یک شب نیز بازداشت نشده است.
برادر حسین!
متاسفم به شما بگویم که انرژی خود را هدر می‌دهید، مردم می‌دانند ده هزار میلیارد تومانی که بابک زنجانی برده است، و الان وجود ندارد، دست پدرخواندگان وی است. مردم می‌دانند که پروژه ایران زمین را چه کسی به بابک زنجانی فروخته و معاملات صدها میلیاردی زنجانی در بزرگراه صدر، با چه کسانی بوده است.
و سخن آخر اینکه برادر حسین!
هزاران نفراز افراد این کشور، با آقای هاشمی عکس یادگاری گرفته‌اند، بسیاری از آنها شهید شدند، تعداد زیادی اکنون مسئولان نظام هستند و بسیاری نیز در حوزه ودانشگاه و عرصه‌های دیگر مشغول خدمتند، و گروهی معدود نیز به انحراف و فساد رفتند. این انتخاب و تصمیم انسانهاست که آینده‌شان را می‌سازد، نه عکسهای یادگاری.پس بهتر است به جای صد بار چاپ عکس یادگاری ده سال قبل بابک زنجانی با هاشمی وروحانی و و سناریوی تخیلی بانک مرکزی، از آمران و حامیان و شرکایش بنویسید، از نیمه‌گم‌شده و پنهان بابک زنجانی که روزنامه‌نگار نیمه‌جانی مثل بنده مصونیت نوشتن درباره آن را ندارد.
والسلام علی من اتبع الهدی
فواد صادقی
نظرات
  1. Vinnie 2016-08-15 17:14

    I enjoyed viewing your blog and I will be back to check it more in the future so please keep up your good quality work. I love the colors that you chose, you are quite taldtnee!

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد

نظرسنجیمحل قرار گیری نظر سنجی

طراحی و اجرا :  تابناك وب