امروز : سه شنبه,۱ام خرداد ۱۴۰۳

چرا احمدی نژاد از روحانی شکایت نکرد؟

آقایان جهانگیری، اشرفی اصفهانی و پورمحمدی،  سه عضو دولت یازدهم که گفته شد از آن­ها شکایت می‌شود، از این شکایات استقبال و بر صحت اظهارات خود تأکید کردند چرا که رئیس‌جمهور پیش از آن­ها به بیان این موضوعات پرداخته بود.

16 آگوست 2015

آقایان جهانگیری، اشرفی اصفهانی و پورمحمدی،  سه عضو دولت یازدهم که گفته شد از آن­ها شکایت می‌شود، از این شکایات استقبال و بر صحت اظهارات خود تأکید کردند چرا که رئیس‌جمهور پیش از آن­ها به بیان این موضوعات پرداخته بود.اما اگر دولتی‌های قبلی این موارد را خلاف واقع و سیاه‌نمایی می‌دانند، چرا از رئیس‌جمهور یازدهم شکایت نکردند؟


احمدی‌نژاد درصدد بود از حسن روحانی شکایت کند اما شکایت از رئیس‌جمهور به سادگی به نتیجه نمی‌رسد. پس می‌توان نتیجه گرفت احمدی‌نژادی‌ها درصدد بودند گام اول را بسیار سنگین بردارند اما کمی که به این موضوع فکر کردند و گذشته را به یاد آوردند که چه کسانی قصد شکایت از احمدی‌نژاد را داشتند و به دلیل روال آن منصرف شدند، این‌بار مسیر دیگری را انتخاب کرده و برای نشان دادن نارضایتی خود از افشاگری‌های دولت یازدهم سخن از شکایت از معاون اول این دولت زدند.

 پس از مشخص‌تر شدن اقدامات دولت قبل و بازداشت بقایی زنگ خطر به صدا درآمد و شکایت از یاران روحانی می‌توانست از دو ناحیه برای آن­ها سودمند باشد. یکی این­که شاید این تصور را داشتند با شکایت از معاون اول رئیس‌جمهور این پیام را به سایر دولتمردان کنونی می‌‌دهند که در اظهاراتشان نسبت به عملکرد دولت قبل جانب احتیاط را رعایت کنند و دیگر این­که اذهان برای مدتی درگیر شکایت از دولتی‌ها خواهد شد و بررسی پرونده برخی دولتمردان قبلی و نزدیکان آنها به صورت موقت از مرکز توجه افکار عمومی دور خواهد شد. به هر حال به نظر می‌رسد تیر شکایت از رئیس‌جمهور به سنگ خورده و حالا نوبت دولتمردان دیگر است.

نظرات
  1. Wilma 2016-08-15 16:24

    Wait, I cannot fathom it being so stawrghtfoiarrd.

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد

نظرسنجیمحل قرار گیری نظر سنجی

طراحی و اجرا :  تابناك وب