داعش پایتخت جدید خود را اعلام کرد

بنا به گزارش ایرانا، خیرا تروریست های داعش شهر سرت را پایتخت خود در لیبی اعلام کرده اند.

2 دسامبر 2015

داعش پایتخت جدید خود را اعلام کرد.

بنا به گزارش ایرانا، خیرا تروریست های داعش شهر سرت را پایتخت خود در لیبی اعلام کرده اند.

شبکه خبری المیادین روز سه شنبه به نقل از وال استریت ژورنال نوشت، تروریست های داعش قصد دارند از طریق اجدابیا و سلطه بر چاه های نفت نفوذشان را در لیبی توسعه دهند.


بر پایه این گزارش، با وجود افزایش فشار علیه تروریست های داعش در سوریه و عراق ، داعش یک پایگاه جدید در شهر سرت لیبی ایجاد کرده است.
این روزنامه آمریکایی نوشت، به گفته ساکنان و مسوولان اطلاعاتی لیبی تعداد افراد مسلح در سرت از ۲۰۰ نفر به ۵ هزار تن در طول سال جاری افزایش یافته است .
یک مقام لیبی در این باره گفته است اطلاعات موثقی دردست است که نشان می دهد شمار زیادی از تروریست ها از راه دریای مدیترانه و مناطق مرزی ترکیه از عراق به شهر سرت لیبی خواهند رسید.
اخیرا تروریست های داعش شهر سرت را پایتخت خود در لیبی اعلام کرده اند.
برخی منابع غربی بر اساس اطلاعات دریافتی گفته اند که ابوبکر بغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش، سرکرده های این گروه را به سرت لیبی منتقل می کند تا از حملات سهمگین هوایی روسیه در سوریه نجات پیدا کنند و از سوی دیگر با فرستادن این افراد به لیبی، به مرزهای جنوبی اروپا نزدیک تر شوند.
گروهک تروریستی داعش در ماه می (اردیبهشت) سال گذشته با حمله به شهر ساحلی سرت (زادگاه قذافی، تمام مناطق حساس و مقرهای دولتی را به اشغال خود در آورد.
درماه های اخیر با حمله ارتش لیبی به مواضع داعش و فرار عناصر این گروه به شهر سرت، شمار عناصر این گروه در زادگاه قذافی به طور فزاینده ای افزایش یافته است.
گروه های تروریستی و تکفیری از جمله داعش با سوء استفاده از خلاء قدرت پس از سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور لیبی در سال ۲۰۱۱، پایگاه هایی در این کشور شمال آفریقا ایجاد کرده اند.
شهر سرت در سواحل لیبی در دریای مدیترانه و میان طرابلس پایتخت و بنغازی دومین شهر بزرگ این کشور قرار دارد.

نظرات
  1. Nelly 2017-03-14 16:39

    Smart thikning – a clever way of looking at it.

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد

نظرسنجیمحل قرار گیری نظر سنجی

طراحی و اجرا :  تابناك وب